V./2.
A suliba vezető út rémesen telt. Komolyan, nem tudtam milyen reakcióra számítsak Ninától. A pozitív és negatív gondolatok közt őrlődve néztem ki a vízcseppes ablakon. Minden perc óráknak tűnt, a türelmetlenségem egyre fokozódott, kezem remegett, a víz levert. Ennyire még életemben nem paráztam (a föci dogáktól sem, ez pedig hatalmas teljesítmény). Hagytam, hogy a ritmus, a zene más merre sodorjon. A végén már London utcáin sétáltam kézen fogva életem szerelmével. Az egész annyira tökéletesnek tűnt, minden pillanatot valóságként éltem meg.
Kedvenc
ébren-álmodásomból csak a leszállásjelző kiállhatatlan sikítása ébresztett fel.
Ezt nem hiszem el! Tovább mentem egy megállóval! Mindenesetre leszálltam és
odasétáltam a legközelebbi menetrendhez. Gondolkodj pozitívan! Ennél rosszabb
már úgy se lehet! Egy óra múlva jön a legközelebbi járat. Szépen leülök a csövekre,
megvárom. Az eső csendben hulldogált, cseppenként itta be a hajam. Zene hű
társként segített a várakozásom magányában, így gyorsabban telt az idő.
Mikor
már végre beértem a suliba, még javában tartott a történelem óra. Csak
"hangyányit" éreztem magam kellemetlenül, amikor csurom vizesen,
ázott dzsekiben, naciban beléptem a terembe.
- Hát
maga, hol járt?- kérdezi meglepődötten a tanárnő.
- Ne
tessék haragudni, későn szálltam le a buszról és ez volt a következő járat. -
hajtom le elszégyellve fejem. Nem kicsit volt gáz, ahogyan csepegett a hajamból
a víz, az osztálytársaim egytől egyig rám bámultak.
- És esik
kint... egy "kicsit". Üljön le a helyére, folytatjuk tovább az órát.
Én pedig
azt a negyed óra/ tíz percet vacogva az átázott gönceimben dekkoltam végig.
Töri
után elmentem kicsit megszárítkozni. A technika hajszárítóját igénybe véve
lestoppoltam a női mosdó egyetlen konnektorját.
- Kicsit
jobb lett. - jött be mosolyogva Nina.
Leplezhetetlen
zavaromban csak felhúztam szájam szegleteit és ijedten néztem rá.
- Igen,
azt hiszem.- és pillantásomat csak úgy elkaptam a sötétbarna szemei öléből.
- Valami
baj van?- kérdezi értetlenül viselkedésemre reagálva.
Őszintén:
fogalmam sem volt mit fogok csinálni. Mondjak el mindent elejétől a végéig
vagy zárjam le az egészet egy 'semmi'-vel? Azt hiszem, a legrosszabb, amit
tehetek, az utolsó. Néma gyereknek anyja sem érti a szavát, az idő sürget, ha
már végre adódik alkalom, használd ki!
Kikapcsoltam
az eszközt és Nina felé fordultam. Egész más színben láttam a világot szárazon,
szóval neki kezdtem mondanivalómnak. Szerencsére csak ketten voltunk.
- Az a
helyzet...- kezemmel közben idegesen, ütemesen csapkodom a mellettem levő
pultot.
- Igen…?
- Szóval
a helyzet... A helyzetem nem túl egyszerű...
- Jó, ezt
eddig is tudtam. Ha már megint elkezdenéd, hogy...
- Nem,
most kivételesen nem az... Tegnap mondtam... Pontosabban nem mondtam, pedig
kérdezted, mit kaptam Annától... Na és emiatt nem könnyű a helyzetem.
- Jut
eszembe... Rajongók könyve?- ilyen szemfelcsillanást még életemben nem láttam!
Nem bírtam ki mosolygás nélkül.
-
Elhoztam, elhoztam. - bólogattam megnyugtatóan.
- Na, de
folytasd, folytasd! Már nagyon kíváncsi vagyok. Mit kaptál, ami "nem olyan
egyszerű"?
-
Repülőjegyet. Repülőjegyet kaptam. - hangomból hallhatóan nem egészen
lelkesültem.
-
Jujjjjj! Ez nagyon jó! És.. hova?
-
Londonba. - és idegesen kapirgálok a földön lábammal. Bátortalanul nézek
barátnőm szemébe.
- Nem! -
csak "kicsit" lepődött meg, de nagyon boldog volt velem együtt,
persze a következő pillanat mindenre rossz fényt vetett. - Mikor indulsz? És ez
mégis miért nem egyszerű? Londonba mész csajszi, ez a lehető legjobb dolog, ami
történhetett veled!
- Akkor
most már érteni fogod: a gépem szombaton indul. Két nap múlva. - erős
szemkontaktust tartottam.
-
Micsoda? – csalódottság, szomorúság, szívfájdalom. Ezt éreztem egyetlen
kérdésből. Nem akarom elveszíteni a legjobb barátnőm!
-
Holnapután után. Szombaton. Nem tudom, mikor jövök vissza.
- De...
Akkor mi lesz a koncerttel? - miért, miért kellett? Vissza akarom szívni minden
egyes kimondott szavamat! Láttam üveges tekintetét amint rám mered, és nem
akarja elhinni a történteket. A sokk hasonlóan jelentkezett, mint nálam, de
neki sokkal rosszabb lesz. Itt hagyja a legjobb barátnője, akiben megbízott,
aki átsegítette minden egyes nehéz pillanatán, erre egyről a kettőre lelép. A
három éves gyereket sem dobnak úszógumi nélkül a mély vízbe, hiszen elsüllyed!
Anna, ki akarod nyírni?
- Ez az a
rész, ami nem egyszerű. Nagyon szépen köszönöm a meghívást, sajnos nem tudok
vele élni. Kérlek ne haragudjatok! -megszólalt a becsöngetés. Kicsit sem
örültem neki, még koránt sem fejeztem be. Így legalább lesz időm gondolkodni a
történteken...
*
Egész nap nem szóltunk egymáshoz.
Én próbálkoztam feldobni mindenféle témát, amin eddig mindketten jókat
kacagtunk, de nem hatott rá semmi. Csak elfordult és úgy tett, mintha mi sem
történt volna, annyi különbséggel, hogy tudomást sem vett rólam. Elment az
osztály többi tagjával, akikhez az égadta világon semmilyen szálak nem kötik,
elröhögcsélt velük, sőt! Látszólag tökéletesen kijöttek egymással.
Leültem
az aula büféjének asztalához az utolsó szünetben. Új könyvem olvasására
próbáltam koncentrálni egy sajtos pogácsa majszolgatása közben, de képtelen voltam. Gondolkoztam. Összegezve az eddig történteket: nem beszél
velem a legjobb barátnőm a nevelőanyám „jó akarásából” kifolyólag, szóval
gyakorlatilag halálra unom magam 17 évesen. Se pasim, se egy értelmes emberi lény
a környezetemben és egy csomó megoldatlan problémámat hátrahagyva két nap múlva
lelépek Londonba, ahol folytatom az itthon elkezdett tétlenkedésemet. No probléma! Túl fogom élni! Valahogy...
~ Köszönöm szépen türelmeteket, megértéseteket és remélem, hogy tetszett a rész :)
~ Köszönöm szépen türelmeteket, megértéseteket és remélem, hogy tetszett a rész :)
